Історія жіночого капелюшка
Стародавній Єгипет
Історія виникнення шапок починається з Стародавнього Єгипту. В ті часи головні убори були атрибутом знатного стану і символом могутності.
Стародавня Греція
Греки покривали голову тільки в подорожах, що сприяло створенню двох основних головних уборів: капелюхів (як грецька петатос з тулією і полями) і шапок (як грецька пілос, схожий на чепчик без полів, обтягуючий голову).
Стародавній Рим
Стародавні римляни носили капелюхи при кожному зручному випадку. У якийсь період часу цей предмет туалету став навіть символом свободи і візитною карткою суспільного становища. Коли багатий, сильний, впливовий чоловік звільняв свого раба, він дарував йому капелюх. У кого на голові був капелюх — той вважався повноправним громадянином.
Головні убори Середньовіччя
У часи середньовіччя головні убори, які були предметом розкоші, прикрашали плюмажем (пучками пір'я), хутрами, стрічками та дорогоцінним камінням. Довгий час жіночі капелюхи повторювали форми чоловічих, але в 14 столітті ситуація змінилася: вважається, що в 1395 році, королева Франції Ізабелла Баварська придумала першу, виключно жіночий капелюх — так званий середньовічний генним.Поступово форма геннима трансформувалася і з'явилася капелюх з двома кінцями, яка чимось нагадує ріжки на голові.
15 століття
У Німеччині і Франції стали модними солом'яні капелюхи. Зрідка їх поєднували з вуаллю і доповнювали різного роду прикрасами.
16 століття
Поряд з капелюхами, в цей же час, модниці почали носити на голові турецькі тюрбани. Як правило, вони були дуже яскравих кольорів. Декорували їх дорогоцінним камінням та пір'ям птахів. Також в 16 столітті вперше з'являються чіпці, які в подальшому стали прообразом величезної кількості моделей капелюшків. Изначало їх застосовували для захисту волосся при купанні. Завдяки чепцу на світ з'явилися берети, капелюхи-ток і моделі схожі з циліндрами. Надалі вони стали прабатьками циліндрів.
17 століття
У 17 столітті Франція стає столицею мод. Король Людовик XIV ввів у моду широкополі фетрові капелюхи. "Писком" моди вважалися головні убори, прикрашені лисячим хвостом, пір'ям, стрічками — маленькі круглі капелюшки-струми.
18 століття
На початку 18 століття Франції ненадовго увійшов у моду фронтаж — вишуканий очіпок з мережива. А в другій половині 18-го деякі дамські капелюшки нагадували справжні витвори мистецтва: на величезних капелюхах були "посаджені" цілі клумби квітів і коштовностей. Зверху нерідко насаджували метеликів, які з допомогою особливого механізму могли рухатися. По-щастя, від таких громіздких конструкцій скоро відмовилися.
19 століття
У 19-му столітті капелюх — це невід'ємний атрибут костюма. Набирала силу жіноча емансипація. Руйнувалися старі канони — світ охопило танго. Перша половина століття стала розквітом моди на капелюшки-струми. Ця капелюшок сидить рівно на голові і чимось нагадує сучасну купальну шапочку. Також досить популярною стала капелюшок шута. Найчастіше її робили з соломи, зовні цей головний убір нагадує очіпок з широкими полями.
20 століття — капелюхи та елегантність
Перша половина десятиліття стала розквітом моди на капелюшки-струми. Їх носили з вуалетками, прикрашали аксесуарами з бісеру, невеликими штучними квітами і кольоровими пір'ям. Розвиток громадського транспорту і фінансова криза 30-х, остаточно вивели з дамського гардеробу громіздкі головні убори. Під час Другої Світової війни на зміну капелюшків ненадовго прийшли хустки, шалі, хустки. Але швидко були витіснені в повоєнний час. В 60-е роки з'явилися капелюшки-таблетки, моду на них ввела перша леді США Жаклін Кеннеді. Потім однією з найпопулярніших моделей стала капелюх-клош. Виготовляли їх із самих різноманітних матеріалів. Прикрашали хустками, пір'ям, бісером, брошками. В останні десятиліття 20-го століття знаменитими стали оригінальні дизайнерські капелюшки Філіпа Трейсі. У 20-му столітті з'явилася тенденція підбирати під колір капелюхи, рукавички, туфлі, сумочку.
- Как правильно подобрать шляпку.Трудно дать совет в подборе головного убора на сегодняшний день, ‒ тенденции моды сломали все правила! И мы отдаем предпочтение удобству и красоте.
- Мої враження про шапціЗдрастуйте, любі жінки! Мене звати Світлана, я хочу поділитися своїми враженнями.